İlk Yardım Malzemelerinden Kadın Bakım ve Güzellik Ürünlerine, Çocuk Emzik ve Biberonlarından Cinsel Sağlık Ürünlerine,Yatan hasta ürünlerinden, Tıbbi Sağlık Cihazlarından Ortopedi Ürünleri kadar ve daha bir çok ürün çeşidiyle firmamız hizmetinizdedir

Haluk Cem GÖKMEN ile İlginç Bir Söyleşi
Meltem Sağlık Ürünleri Firması'nın Sahibi Haluk Cem Gökmen ile yapmış olduğumuz söyleşi de ilginç anektodlar gözlemledik. Gökmen "yakın zamanda eczanelerde kozmetiğin yerini Ortopedi Ürünleri ve Bitkisel Ürünlerin alacağı" öngörüsü İlginç bir gözlem olarak karşımıza çıktı

1969 İstanbul doğumluyum ilk, orta ve lise öğrenimimi İzmit’te tamamladım. Anadolu üniversitesi işletme fakültesi mezunuyum. Babam Ecz. Mehmet Gökmen’in kurmuş olduğu Meltem Ecza Deposu’nda 1987 yılı itibariyle çalışma hayatına başladım. Şirketin her bölümünde görev yaptıktan sonra 2001 yılında merkez genel müdür yardımcılığına, Bursa ve Balıkesir şirketlerininde genel koordinatörlüğü görevine getirildim.

2008 yılına kadar prensipleri, dürüstlüğü ve disiplini ilke edinerek onurlu bir şekilde ilaç piyasasına hizmet verdik. Ancak 2008 yılında babamın vefatı ve sektörün davranış şekilleri sonucu ecza depoculuğunu noktalamak zorunda kaldık.
Meltem Sağlık Ürünleri 2010 yılının Mayıs ayında kuruldu. Kuruluşumuzda imkanlarımız sınırlı olduğundan 180 m2 bir depo, 1 sevkiyat aracı, 1 şoför ,1 muhasebe finans bilgi işlem ve 3 satıcı ile hizmet vermeye başladık.
Ahde vefa gösteren eczacılarımızın desteği, Üretici ve ithalatçı firmalarımızın yardımları ile kısa zaman da küllerimizden yeniden doğduk.
Satış faaliyetimize oasis medikal’in hı-dry hasta bezleri, trimpeks firmasının plusmed, microlife şeker ölçüm cihazları, tansiyon aletleri ve hünkar eczanın ürün yelpazesi ile başladık.
Şu an; hhs bitkisel ürünler, Bilge sağlık kozmetik, Hünkar ecza, Gama kulak tıkaçları, Trimpeks, Akbulut tic, Oasis medikal, Teksan sağlık, Damla sağlık, Pak sağlık, Simamed medikal, Dermateks, Alm ilaç, Kurtsan ilaç, Karmed, Galenik ecza, Şifa kimya, Dermadolin, Solmaz ilaç, Ataş tüketim, Ersamed ortopedik ürünler, Çamsar koz, Sentez kozmetik ile çalışmaktayız.

Dağıtım yaptığımız bölgeler; Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Düzce, Bolu illeri ve ilçeleri , Kdz.Ereğli ye ürünlerimizi pazarlamaktayız.
Müşteri gurubumuz eczaneler ve medikallerden oluşmaktadır. İki sektöründe kendine göre zorluğu bulunmaktadır.

Tanıtım, Pazarlama yaparken gerekçeleriniz ve sonuçlarınız olmalı. İlaçta bu çok daha rahat çünkü bakanlık tarafından kontrol altında. Kozmetikte bu kontrol daha az gibi düşünüyorum. Aynı problem bitkisel ürünlerde de var. Kontrolün ve ruhsatlandırmanın daha titiz yapılması gerekir. Ancak şunu söyleyebilirim ki Gros Marketler ve alış veriş merkezlerinden sonra kozmetik her geçen gün eczane tarafını kaybediyor. Firmaların herkese ayrı listeler uygulaması da vatandaşa malın çok farklı fiyat’tan ulaşmasına neden oluyor.

Eczanelerimizin ileriki günlerde eczanelerinin bir tarafını kozmetik yerine ortopediye ve bitkisel ürünlere ayıracağı kanısındayım.
-
İlk Yardım Malzemelerinden Kadın Bakım ve Güzellik Ürünlerine, Çocuk Emzik ve Biberonlarından Cinsel Sağlık Ürünlerine,Yatan hasta ürünlerinden, Tıbbi Sağlık Cihazlarından Ortopedi Ürünleri kadar ve daha bir çok ürün çeşidiyle firmamız hizmetinizdedir